Montované ocelové konstrukce na ploché střechy

Pro případy, kdy nelze sestavit optimální konstrukci pro FV panely z prvků SolarSystem, nabízíme řešení na klíč prostřednictvím našeho montážního systému. Vysoká tuhost montážních lišt, jejich patřičná povrchová úprava žárovým pozinkováním a flexibilita nabízejí možnost sestavit konstrukci z ocelových prvků s vysokou stabilitou, spolehlivostí a dlouhodobou odolností proti korozivním účinkům povětrnostních vlivů.

Konstrukci navrhneme tak, aby odolala účinkům zatížení větrem a sněhem. Dodáme vám výkresovou dokumentaci s detaily montovaných spojů, abyste při práci ani na vteřinu nezaváhali, co s tím spojit.

 

Přejít do on-line katalogu SolarSystem

Upevnění ocelové konstrukce k nosné střešní konstrukci

Pokud je povrch střechy málo únosný (má špatnou odolnost proti stlačení) a nelze proto použít zátěžový systém, aby nebyla ohrožena hydroizolační vrstva, kotví se OK k nosné střešní konstrukci. Montáž je rychlejší a snadnější. Na druhou stranu je potřeba navrhnout kotvení konstrukce. Řešení tohoto problému podají naši specialisté na základě šetření na místě stavby, protože se zpravidla každý případ v malém detailu liší.

Montovaná ocelová konstrukce kotvená k betonovým zátěžovým blokům

Pokud to skladba střešního pláště umožňuje, lze OK upevnit na betonové prvky umístěné na plochu střechy. Ty zajišťují stabilitu systému. Kotvy k upevnění sedlových přírub k betonovým zátěžím jsou pochopitelně součástí dodávky od jednoho výrobce - od fischera. Výhodou kombinace se zátěžovým systémem je rychlost práce.

 

Výhody

Povrchová úprava žárovým pozinkováním poskytuje prvkům konstrukce spolehlivou a dlouhodobou ochranu proti korozivním vlivům vnějšího prostředí.
Vysoká odolnost proti průhybu a délka montážních lišt FUS, variabilita sklonu a konektivita systému.

Vyberte prvky systému pro svůj projekt

Montážní lišty FUS

Montážní systém a jeho žárově pozinkované komponenty mohou tvořit základní nosnou konstrukci pro solární elektrárnu s panely orientovanými podélnou stranou svisle nebo vodorovně. Na montovanou konstrukci se následně upevňují hliníkové nosníky Solar.

Nosníky Solar

Nosníky Solar se upevňují na smontovanou ocelovou konstrukci a tvoří kotevní podklad pro solární panely. Nosník SolarMid se vyznačuje vysokou odolností proti průhybu.

Úchyty FV panelů

Úchyty slouží k upevnění solárních panelů na nosníky Solar. Předmontované úchyty PM a předmontované univerzální úchyty PM U urychlují práci v obtížných podmínkách a při náročné manipulaci s těžkými a velkými solárními panely.

Návrhová pomůcka SolarPanel-Fix

SolarPanel-Fix je součástí programové sady FiXperience online, která je volně dostupná prostřednictvím internetového prohlížeče. Její používání je ovšem možné až po bezplatné registraci uživatele.

Po zadání vstupních informací sám vypočítá zatížení větrem a sněhem podle Eurokódu 1 (EN 1991). Výstupem programu je kusovník se seznamem potřebného materiálu a statický výpočet.

 

Zjistit více

cd-cd44994c-2rpfd