Výpočet spotřeby chemické malty
Snadné způsoby výpočtu spotřeby chemické malty
mortarfix_header

Jak spočítat potřebné množství kartuší s chemickou maltou

Jeden má nejradši kalkulačku a papír s tužkou, jiný pracuje jen s mobilním telefonem. Nabízíme vám návod, jak vypočítat spotřebu chemické malty způsobem, který vám bude nejpříjemnější.

 

fischer PRO

Aplikace pro mobilní telefony, kterou najdete zdarma ke stažení v distribuční službě pro svůj operační systém, obsahuje snadno obslužný modul pro výpočet spotřeby chemické malty. V několika krocích, kterými zadáte údaje potřebné pro výpočet, zjistíte kolik kartuší chemické malty je zapotřebí objednat. Kromě modulu pro výpočet spotřeby chemické malty bude uživatel aplikace fischer PRO využívat tyto služby:

  • Katalog obsahuje všechny důležité informace o našich výrobcích
  • Modulem pro vyhledávání prodejců najdete nejkratší cestu k vybranému výrobku
  • Při zadání klíčových informací umí další modul doporučit nejvhodnější výrobek pro danou aplikaci
  • Modul Firestop je stanoví orientační spotřebu při realizaci požárních ucpávek

Zjistit více

mortarfix_2

FiXperience

FiXperience je nezbytným softwarovým vybavením každého statika, projektanta a přípraváře. Offline verze k instalaci na pevný disk počítače obsahuje moduly pro návrh kotev, upevnění odvětraných fasád, konstrukčních spojů pomocí vrutů i energetických tras a včetně spolehlivého výpočtu spotřeby chemické malty modulem MORTAR-FIX.

 

 

Zjistit více

Tužka, papír, kalkulačka a KATALOG

Pro žáky staré školy máme sice pomalé, ale jisté řešení: v našem katalogu upevňovacích systémů je u všech kotevních prvků uvedená spotřeba chemické malty v dílcích na stupnici kartuše při definované kotevní hloubce. Každý dílek představuje objem 2 ml. Podílem celkového potřebného množství dílků nebo objemu a využitelného objemu kartuše vypočtete potřebný počet kartuší. Je ovšem nutné zohlednit nevyhnutelné ztráty z objemu každé kartuše (objem malty, která zůstane ve směšovači).

 

Stáhnout katalog

Online kalkulátor

Pro ty, kteří neradi stahují a instalují, máme spolehlivé a volně dostupné řešení umístěné na internetu. I tato pomůcka vyžaduje, abyste zadali průměr kotvy, kotevní hloubku, počet kotev a preferovaný typ kartuše. Na konci stránky pak vidíte potřebný počet kartuší spolu s několika málo pravidly, které je vhodné při montáži dodržet.

 

Spustit kalkulátor

cd-558b44897d-vm5tp