Prvky pro šikmou střechu

s vlnitou střešní krytinou

K uložení FV panelů na střechy s vlnitou střešní krytinou, např. z vláknocementu slouží nerezové kombišrouby vybavené maticemi a těsnicí podložkou z EPDM. Nosná konstrukce bývá dřevěná. Do takové se používá kombišroub označený STSR. Pokud je nosná konstrukce z ocelových prvků, používá se kombišroub STSI.

Kombišrouby

Na významně profilovanou střešní krytinu (prejz, vlnitý plech atp.) nebo v případech, kdy se krytina nedá sejmout, se k upevnění nosníků používají nerezové kombišrouby. Vyrábíme je v různých délkách v průměrech 10 a 12 mm. Zakončený je metrickým závitem s osazenými maticemi s límcem, mezi které se upne montážní úhelník.

Protože se při montáži musí krytina provrtat, je kombišroub vybavený těsnicí podložkou z EPDM, která účinně zamezí průniku vody.

 

Vybrat kombišroub

Výhody

Montáž je rychlá, protože není potřeba odstraňovat střešní krytinu
Vroubkování na montážním úhelníku předchází jakémukoliv posunu nosníku
Kombišrouby jsou samostatně nebo s vhodně zvoleným příslušenstvím z kotevní techniky vhodné pro všechny typy nosných střešních konstrukcí
Osazená těsnicí podložka z EPDM zamezuje průniku vody skrz kotevní bod

Vyberte prvky systému pro svůj projekt

Kombišrouby

Nerezové kombišrouby vybavené těsnicí pryžovou podložkou společně s montážními úhelníky slouží k ukotvení hliníkových montážních lišt Solar na obtížně snímatelnou střešní krytinu, např. prejz nebo vlnitý plech.

Nosníky

Hliníkové nosníky jsou základním kamenem montované konstrukce. Průřez zajišťuje vysokou odolnost proti ohybu a optimalizované délky snižují odpad na minimum. Napojení nosníků se prování spojkou CPN AL, která se používá vždy v páru.

Úchyty FV panelů

Úchyty slouží k upevnění solárních panelů na nosníky Solar. Předmontované úchyty PM a předmontované univerzální úchyty PM U urychlují práci v obtížných podmínkách a při náročné manipulaci s těžkými a velkými solárními panely.

Návrhová pomůcka SolarPanel-Fix

SolarPanel-Fix je součástí programové sady FiXperience online, která je volně dostupná prostřednictvím internetového prohlížeče. Její používání je ovšem možné až po bezplatné registraci uživatele.

Po zadání vstupních informací sám vypočítá zatížení větrem a sněhem podle Eurokódu 1 (EN 1991). Výstupem programu je kusovník se seznamem potřebného materiálu a statický výpočet.

 

Zjistit více

cd-cd44994c-c72mg