Prvky pro šikmou střechu s trapézovým plechem

Trapézový plech se nejvíce nachází na průmyslových výrobních nebo skladovacích objektech, případně i na zboku otevřených skladovacích plochách např. pro slámu či sypké stavební materiály. V s touto střešní krytinou si snadno poradíte se sortimentem k upevnění solárních panelů od fischera.

V sortimentu pro upevnění na trapézové plechy se najde nejen vše potřebné k statickému zajištění nosné konstrukce pro FVE, ale i pomocné výrobky zajišťující správnou a bezpečnou montáž, po jejímž provedení bude střecha dál spolehlivě chránit před deštěm vše, co je schováno pod ní.

Nosník SolarFlat: upevnění fotovoltaických panelů orientovaných delší stranou rovnoběžně s vlnami trapézového plechu.

Tento nosník z hliníkové slitiny je netradičně tvarovaný tak, aby ho šlo snadno, rychle a bez zbytečných komplikací upevnit na vlny trapézového plechu. Nosník se vyrábí v optimalizovaných délkách, ovšem nejpoužívanější je v segmentech 400 mm. Následné uložení a upevnění FV panelů je s pomocí našich předmontovaných úchytů dílem okamžiku, což je v podmínkách montáže na střeše a při manipulaci s těžkým a velkým předmětem jistě výhodou.

 

Přejít do on-line katalogu

Nosník SolarMetal: upevnění fotovoltaických panelů orientovaných dlouhou stranou rovnoběžně nebo kolmo na vlny trapézového plechu.

Nosník ve tvaru U se upevňuje pomocí samovrtného šroubu s EPDM podložkou. Je dostupný v délce 4,45 m nebo v segmentech 110 a 180 mm, které jsou obzvláště hospodárné a všestranné při upevňování panelů na plochy nepravidelného tvaru.

 

Přejít do on-line katalogu

Výhody

Upevňování pomocí nýtů a samovrtných šroubů je spolehlivé a rychlé
Nosník SolarFlat je dostupný v různých, optimalizovaných délkách
Rychlé upevnění FV panelů díky předmontovaným úchytům
Nosník SolarMetal má předvrtané upevňovací otvory a je vybavený těsnicí EPDM podložkou

Vyberte prvky systému pro svůj projekt

Upevňovací prvky

Nerezový spojovací materiál slouží k upevnění nosníků SolarFlat a SolarMetal na trapézový plech.

Nosníky

Nosníky SolarFlat a SolarMetal mají otevřenou stranu orientovanou nahoru. Do otevřené strany se vkládá předmontovaný úchyt, kterým se během několika vteřin upevní FV panel.

Úchyty FV panelů

Úchyty slouží k upevnění solárních panelů na nosníky Solar. Předmontované úchyty PM a předmontované univerzální úchyty PM U urychlují práci v obtížných podmínkách a při náročné manipulaci s těžkými a velkými solárními panely.

Příslušenství

Prvky příslušenství slouží k provedení správné a bezvadné montáže.

Návrhová pomůcka SolarPanel-Fix

SolarPanel-Fix je součástí programové sady FiXperience online, která je volně dostupná prostřednictvím internetového prohlížeče. Její používání je ovšem možné až po bezplatné registraci uživatele.

Po zadání vstupních informací sám vypočítá zatížení větrem a sněhem podle Eurokódu 1 (EN 1991). Výstupem programu je kusovník se seznamem potřebného materiálu a statický výpočet.

 

Zjistit více

cd-cd44994c-2rpfd