Prvky pro šikmou střechu

s pálenou střešní krytinou

Základním kotevním prvkem na šikmé střechy s pálenou taškou je hliníkový nebo nerezový hák upevněný do krokve konstrukčním vrutem PowerFast II. Na střechy s prejzem se používá nerezový kombišroub. Další navazující komponenty jsou optimalizované tak, aby práce s nimi byla rychlá a pohodlná. Na střechy s tmavou střešní krytinou jsou vhodné nosníky a úchyty opatřené černým lakem.

Háky

Háky vyrábíme z materiálů trvale odolných proti korozivním vlivům. Robustní provedení a množství upevňovacích otvorů zajišťují stabilní ukotvení montované konstrukce a vysokou nosnost. Vybrané varianty háků jsou nastavitelné ve dvou směrech pro větší všestrannost.

 

Vybrat hák

Kombišrouby

Na významně profilovanou střešní krytinu (prejz, vlnitý plech atp.) nebo v případech, kdy se krytina nedá sejmout, se k upevnění nosníků používají nerezové kombišrouby. Vyrábíme je v různých délkách v průměrech 10 a 12 mm. Zakončený je metrickým závitem s osazenými maticemi s límcem, mezi které se upne montážní úhelník.

Protože se při montáži musí krytina provrtat, je kombišroub vybavený těsnicí podložkou z EPDM, která účinně zamezí průniku vody.

 

Vybrat kombišroub

Vyberte prvky systému pro svůj projekt

Kombišrouby

Nerezové kombišrouby vybavené těsnicí pryžovou podložkou společně s montážními úhelníky slouží k ukotvení hliníkových montážních lišt Solar na obtížně snímatelnou střešní krytinu, např. prejz nebo vlnitý plech.

Nosníky

Hliníkové nosníky jsou základním kamenem montované konstrukce. Průřez zajišťuje vysokou odolnost proti ohybu a optimalizované délky snižují odpad na minimum. Napojení nosníků se prování spojkou CPN AL, která se používá vždy v páru.

Úchyty FV panelů

Úchyty slouží k upevnění solárních panelů na nosníky Solar. Předmontované úchyty PM a předmontované univerzální úchyty PM U urychlují práci v obtížných podmínkách a při náročné manipulaci s těžkými a velkými solárními panely.

Návrhová pomůcka SolarPanel-Fix

SolarPanel-Fix je součástí programové sady FiXperience online, která je volně dostupná prostřednictvím internetového prohlížeče. Její používání je ovšem možné až po bezplatné registraci uživatele.

Po zadání vstupních informací sám vypočítá zatížení větrem a sněhem podle Eurokódu 1 (EN 1991). Výstupem programu je kusovník se seznamem potřebného materiálu a statický výpočet.

 

Zjistit více

cd-558b44897d-xz2c8