Prvky pro šikmou střechu s falcovaným plechem

Upevnění montážních lišt na plechovou střešní krytinu s falcem je stejně pracné jako kotvení háky či kombišrouby. Krytina se ale nemusí snímat ani provrtávat. Však o to větší pozornost je potřeba věnovat průzkumu, zda je střešní krytina dostatečně pevně ukotvena k nosné střešní konstrukci.

Upínky na svislý falc střešní krytiny z ocelového plechu

Utažením šroubu se upínka DLA pevně přimkne k falcu a díky odolnému materiálu zajišťuje trvale bezpečné upevnění montážních lišty Solar systému.

 

Vybrat upínku

Výhody

Mezera mezi plochou střechy a panelů předchází hromadění nečistot a sněhu
Prvek je připravený k montáži včetně spojovacího materiálu k upevnění nosníku.
Upínkou lze ukotvit panely všech rozměrů orientované na šířku i na výšku, včetně díry v kožíšku.
Dlouhodobě spolehlivé upevnění na střešní krytinu z ocelového plechu s falcem

Vyberte prvky systému pro svůj projekt

Upínky na falcovaný plech

Pevný šroubový spoj a korozivzdorný materiál zajišťují bezpečné a spolehlivé upevnění na střešní krytinu po dlouhou dobu.

Nosníky

Hliníkové nosníky jsou základním kamenem montované konstrukce. Průřez zajišťuje vysokou odolnost proti ohybu a optimalizované délky snižují odpad na minimum. Napojení nosníků se prování spojkou CPN AL, která se používá vždy v páru.

Úchyty FV panelů

Úchyty slouží k upevnění solárních panelů na nosníky Solar. Předmontované úchyty PM a předmontované univerzální úchyty PM U urychlují práci v obtížných podmínkách a při náročné manipulaci s těžkými a velkými solárními panely.

Návrhová pomůcka SolarPanel-Fix

SolarPanel-Fix je součástí programové sady FiXperience online, která je volně dostupná prostřednictvím internetového prohlížeče. Její používání je ovšem možné až po bezplatné registraci uživatele.

Po zadání vstupních informací sám vypočítá zatížení větrem a sněhem podle Eurokódu 1 (EN 1991). Výstupem programu je kusovník se seznamem potřebného materiálu a statický výpočet.

 

Zjistit více

cd-cd44994c-28b8t