fischer Thermax a fischer FID/FID-R

Kotvení do zateplené fasády bez tepelných mostů a bez obav

Ryba s nápisem fischer na obalu je zárukou promyšleného technického řešení a vysoké kvality výrobku uvnitř. Zateplování budov je stále in a čím dál víc obytných objektů rodinných i bytových domů dostává nový kabát, ve kterém nejen lépe vypadají, ale díky nim i lépe udrží teplo uvnitř. Narušení celistvosti zateplení obálky budovy se někdy z konstrukčních důvodů vyhnout nelze, ale kotvení rozhodně není tím případem, protože fischer nabízí hmoždinky i kotvy, které spolehlivě a bezpečně upevní lehčí i těžší předměty na zateplenou fasádu a přitom snižuje tepelné ztráty na minimum nebo je úplně eliminuje. Kotevní systém Thermax lze aplikovat na fasádu o tloušťce izolantu 45 - 295 mm a verzi kotvy volit podle zatížení. Spirálová hmoždinka FID vůbec nezasahuje do nosné zdi, a tak únik tepla ani není možný. Nová varianta hmoždinky označená FID-R je navržená speciálně pro upevnění okapových svodů.


Thermax 12 a Thermax 16

Tepelně technické vlastnosti obálky novostaveb musejí splňovat legislativní nároky. Ty vznikly zejména z potřeby snižovat emise CO2, ale vedle toho také snižují odliv peněžních prostředků z kapsy uživatele budovy, díky nižší spotřebě paliv. Upevnění dekoračních, funkčních a zařizovacích předmětů na fasádu však může výsledky tepelně technického auditu zhoršit, a tak je dobré při takovém kotvení sáhnout po výrobcích fischer.

 

Kotva fischer Thermax 12 a 16 je ideální k upevnění markýz, zábradlí kolem francouzských oken, přístřešků či ke zvýšení stability vedle stojících přístřešků na auto nebo pergol. Plastový protichladový kužel vyztužený skelnými vlákny spojuje dvě závitové části mechanicky, ale odděluje tepelně. Vnitřní nosná tyč je vysoce pevnostní a je galvanicky pozinkovaná. Vnější kolík má závit M12 a je z nerezi. Volitelně ho lze vyměnit jiný kolík nebo šroub o největší délce 200 mm. Obě varianty - s kotevní tyčí M12 a M16 jsou vhodné pro vyšší zatížení na fasády s tloušťkou izolantu od 60 do 295 mm. Všechny nezbytné pomůcky k aplikaci kotvy jsou přiloženy v balení. Thermax se kombinuje s chemickými maltami FIS V nebo FIS SB - podle úrovně zatížení.

 

Postup montáže vyčtete buď v našem online katalogu, v návodu, který je u výrobku přiložen, a také vám nabízíme ke shlédnutí video na našem Youtube kanálu.

Thermax 8 a 10 funguje v principu stejně jako jejich silnější sourozenci s tím pouze rozdílem, že se do nosné stěny kotví mechanicky pomocí osvědčené hmoždinky UX. Dokážou překonat izolaci tlustou 45 až 240 mm. Sestavu výrobku kromě zmíněné UXky tvoří kombišroub pevně spojený s protichladovým kuželem vyztuženým skelnými vlákny a plastová zátka, která utěsní kruhovou spáru mezi protichladovým kuželem a omítkou.

 

Hmoždinku lze osadit bez nějakých speciálních přípravků. Názornou ukázku vám opět nabízíme na našem Youtube kanálu. Thermax 8 a Thermax 10 jsou vysoce flexibilní: hmoždinka UX je určena do betonu, plného, děrovaného i pórobetonového zdiva, ale pokud jste hrdým majitelem dřevostavby, můžete Thermax použít i vy, a to bez hmoždinky. Další skvělou vlastností je možnost zašroubovat do protichladového kužele různé typy šroubu - šroub s metrickým závitem, závitový kolík, vrut do dřeva, šroub do plechu nebo samořezných šroub TEX.


Thermax 8 a Thermax 10
S rokem 2019 přibyla do sortimentu fischera hmoždinka FID-R.

Pro upevnění lehkých předmětů jako jsou cedulky, listovní schránky, lehká svítidla nebo pohybová čidla se používá hmoždinka FID 50 nebo FID 90. Velmi, velmi snadnou montáž do omítnutých i neomítnutých polystyrénových a polyuretanových desek lze provést ručně šroubovákem nebo rychleji pomocí aku šroubováku. Předvrtání otvoru pro hmoždinku není nutné, pokud je vrstva omítky a stěrky tenčí než 6 mm. Vysoký závit se zařízne do izolantu a vytvoří tvarový zámek, který spolehlivě drží hmoždinku na místě. Široký límec po dolehnutí k povrchu fasády zabraňuje pronikání dešťové vody dovnitř fasády.


Robustní provedení hmoždinky navržené k upevnění okapových svodů na zateplenou fasádu bez tepelných mostů.

Sortiment nyní rozšiřuje hmoždinka označená FID-R určená k upevnění okapových svodů bez tepelných mostů. Tvrdá špička hmoždinky pronikne sebetvrdší omítkou a nevyžaduje předvrtání, takže šetří čas. Avšak při montáži do desek z dřevěných vláken je nutné předvrtat otvor pro jádro hmoždinky vrtákem o průměru 16 mm.

 

Po osazení hmoždinky se na závitový kolík nasadí těsnící záslepka a přiloženou maticí se vše pojistí. Na závitový kolík se poté upevní držák okapového svodu a je hotovo!

 

Přejít do kategorie Kotvení na zateplenou fasádu

 

 


sc93-delivery-1