Mistrovství světa v kotvení

Bezpečnost fanoušků mistrovství světa ve fotbale je zabalená v barvách fischer

Rusko hostí světový šampionát ve fotbale v roce 2018 poprvé, a tak přitahuje značnou pozornost. Přímé přenosy, výsledky mačů a všeobecný fotbalový ševel je během mistrovství každodenní součástí životů stovek miliónů lidí po celém světě. O jejich zájem se bude letos dělit dvanáct stadionů v jedenácti městech Ruska, která se stanou dějišti klání v kopané. Pohodlné a bezpečné usazení diváků na osmi z oněch dvanácti stadionů hlídá více než milion kotev fischer použitých k upevnění sedaček, střešních konstrukcí a dalších prvků.

Nový stadion v St. Petěrburgu vznikl právě pro příležitost MS 2018. Výstavba započala v roce 2007 a trvala devět let. Do "Zenit arény" se pohodlně vejde až 70.000 diváků. Má vzhled vesmírného korábu a je jedním z nejmodernějších stadiónů současnosti. Dominantu objektu tvoří zatahovací střecha o průměru 286 metrů podepřená osmi pilíři.

Zatahovací střecha a rastr z nosníků byly ukotveny celkem 1500 kartušemi s chemickou injektážní maltou FIS EM. Při sestavování rastru a při upevnění různých ocelových konstrukcí stavebníci využili na 2900 kotev FBN II a za účelem upevnění zábradlí a schodišťových konstrukcí fischer dodal 100 000 ks šroubů do betonu FBS v různých rozměrech. Ale logo fischer nebylo jen na kotvách. Při montáži protipožárních dveří bylo spotřebováno více než 4000 kartuší požárně odolné montážní pěny B1. Výkonný ředitel ruské pobočky fischera k tomu uvádí: "Naše výrobky během testování prokázaly své technické výhody a jejich poměr ceny a výkonu zákazníka bezvýhradně přesvědčily."

Rostov na Donu se stal místem aplikace 1200 kartuší s chemickou maltou FIS EM 390 S a dalších 150 000 výrobků fischer, které se spotřebovaly při stavbě tamního nového sportovního stadionu, konkrétně k dodatečnému vlepování betonářské výztuže, k upevnění sedaček a zábradlí. fischerem navrhované řešení vyhrálo opět díky své vysoké efektivitě a hospodárnosti. Výtažné zkoušky a zkušební montáž sedaček dokázaly, že výrobky fischer jsou pro budoucí aplikace vhodné svým vysokým výkonem.

Během výstavby dalšího sportoviště a místa budoucích fotbalových utkání - Kazaň arény v Kazani se spotřebovalo další nemalé množství kotev fischer, mezi jinými chemických malt FIS V a FIS EM a svorníkových kotev FBN II. Jen kartuší s chemickými maltami bylo sem dodáno na 500 kusů. "Opět to byly výtažné zkoušky, které prokázaly, že naše výrobky mají z hlediska výkonu před konkurencí veliký náskok," komentuje to Andrej Egorov.

Po 60 000 kusů šroubů do betonu FBS II ULTRACUT se použilo v Cosmos aréně v Samaře a Mordovia aréně v Saransku. V obou případech se jednalo o upevnění sedaček k železobetonové konstrukci.

Nohy možných budoucích mistrů světa ve fotbale se letos budou prohánět i v Kaliningradě. K upevnění sedaček a zábradlí se spotřebovalo 70 000 kotev fischer. Výrobky s emblémem ryby na obale se použily i k rozvodu energií a dalších instalací na stadionu Spartak v Moskvě. Mezi jinými to byly konzole ALK, montážní lišty MS a objímky FRS Plus. Olympijský stadion v Soči se díky šampionátu dočkal nového hávu v podobě fungl nové odvětrané fasády, kterou v betonu a v cihelném zdivu drží rámové hmoždinky FUR (8000 ks) a SXRL (17000ks).
fe80::1462:2e2c:f52e:7ce6%8