Spojení síly a inteligence - chytrá hmoždinka ze dvou různých materiálů se třemi principy fungování

Pokud máte za to, že na hmoždinkách už není co zlepšovat, tak fischer dokázal opak! Nově vyvinutá hmoždinka DUOPOWER se skládá ze dvou syntetických materiálů: z nylonu a polypropylenu. Vizuálně lze od sebe části odlišit velice snadno - podle šedé a červené barvy. Nový výjimečný a přitažlivý design hmoždinku odlišuje od ostatních a posiluje povědomí o značce.

"Look" ale není to jediné a nejdůležitější, v čem nová hmoždinka od fischera vyniká. Exceluje v disciplínách pro řemeslníka a kutila nejdůležitějších - v únosnosti a univerzálnosti. V závislosti na stavebním materiálu se DUOPOWER chová odpovídajícím a nejvhodnějším způsobem a tím zajistí nejvyšší únosnost v plném, děrovaném, ale i deskovém stavebním materiálu. Svými schopnostmi a třemi principy fungování (uzlování, složení nebo rozpínání) otevírá v porovnání s běžnými hmoždinkami nová pole uplatnění a aplikací ve všech známých typech stavebních materiálů.
 
Šedá část hmoždinky vyrobená z vysoce kvalitního nylonu funguje způsobem adekvátní stavebnímu materiálu, s nímž se potká, a tím zajišťuje maximální možnou únosnot. Červená rozpěrná část je oporou při všech principech fungování hmoždinky a ve všech případech slouží k dodatečnému zvýšení únosnosti hmoždinky.

V betonu a plných cihlách se DUOPOWER rozpíná klasickým způsobem. V děrovaných cihlách se skládá a v deskových stavebních materiálech se buď zauzluje nebo skládá. To dělá z hmoždinky fischer DUOPOWER nejtalentovanějšího člena rodiny všeobecných hmoždinek. Považte, že jen v betonu hmoždinka unese až 200 kilogramů a v plné vápeno-pískové cihle se nemusíte bát na jeden kus pověsit až 185 kg.
 

 
Kombinace dvou materiálů - měkčího červeného a tužšího šedého vede ke skvělým vlastnostem při aplikaci šroubu - klade malý odpor při šroubování, ale dobře "táhne" při dotahování. Navíc je možné volit mezi různými průměry šroubu, aniž hmoždinka ztratí na únosnosti. Montér při utahování cítí, kdy kotva pevně sedí a je tak bezpečně osazena. Šroub se při dotahování neprotáčí, ale naopak krásně "táhne".

Vysoká únosnost, snadná montáž

Pojistky proti protočení při osazení hmoždinky a šroubování šroubu pronikají do kotevního podkladu a stabilizují hmoždinku během montáže. Tím se předejde zbytečným komplikacím při montáži, případně jejímu opakování. Límeček zabraňuje hmoždince v zapadnutí do otvoru, přitom ale umožňuje předsazenou i průvlečnou montáž.
 

 

 
Krátká verze DUOPOWER je cestou k rychlé a hospodárné montáži. Díky menší kotevní hloubce lze ušetřit čas při vrtání a něco peněz koupí kratšího vrutu. Univerzálnost hmoždinky zkracuje dobu přípravy montáže - není nutné znát charakter kotevního podkladu.
 
Kónický krček je zárukou snadného navedení vrutu do hmoždinky a zároveň je šetrný ke křehkým povrchům, jako např. obkládačky. Uzavřená konstrukce hmoždinky zabraňuje prachu z vývrtu, aby vnikl do těla hmoždinky a ohrozil správnou funkci šroubu.
 

 

 
Tuto báječnou hmoždinku lze kombinovat s vruty do dřeva či dřevotřísky nebo s kombišrouby. Snadná rovnice pro výpočet potřebné délky vrutu zní: délka vrutu = délka hmoždinky + tloušťka upevňovaného předmětu + průměr vrutu. Při aplikaci do deskových materiálů nesmí být část vrutu bez závitu delší, než je tloušťka upevňovaného předmětu.

Nepostradatelná pro všechny uživatele

Chytrou hmoždinkou DUOPOWER fischer opět demonstroval svůj inovační potenciál. Únosnost, univerzálnost a spolehlivost dělá z DUOPOWERu nepostradatelného pomocníka nejen pro profesionálního řemeslníka, ale i pro kutila.
 

 

 
sc93-delivery-2