fischer DUOBLADE - nový člen skupiny inteligentních výrobků DUO-Line se zařezává do sádrokartonu s chirurgickou přesností

Právě rozšiřujeme svou vysoce ceněnou skupinu výrobků DUO-Line o zbrusu novou hmoždinku do sádrokartonových a sádrovláknitých desek fischer DUOBLADE. I DUOBLADE se skládá z více druhů materiálů s různými vlastnostmi, z jejichž kombinace vzešla samořezná hmoždinka s kovovým hrotem a dodatečnou expanzí. S fischer DUOBLADE můžete snadno, rychle a přesně kotvit do všech typů sádrokartonu (i protipožárního), do sádrovláknitých a lehčených cementovláknitých desek a využít přitom jak vrutů do dřeva, tak i závitových skob a háků se závitem.
Ať už se chystáte na upevnění garnýží, zrcadel, žaluzií, dekoračních předmětů, obrázků nebo požárních hlásičů nebo lehkých lampiček - DUOBLADE vás nezklame ani při upevňování do stropu, ani při upevňování na stěnu. Čím se odlišuje od mnoha ostatních samořezných hmoždinek do sádrokartonu, je její kovová špička. Dva krajní zuby ostří se efektivně prokousávají sádrokartonem a ten prostřední umožňuje umístit a zavrtat hmoždinku na zamýšlené místo s chirurgickou přesností. Kovový hrot vrtá rovný otvor pro hmoždinku a přitom nenarušuje celistvost okolního materiálu. Plastová část hmoždinky se pak zavrtává se do desky rovně, čímž je montáž spolehlivější a upevnění bezpečnější.
fischer DUOBLADE se osazuje předsazenou montáží. Šedá, nylonová část plastového těla se rozpíná mírou optimální pro jednoduché příčky i dvojmontáže sádrokartonu. Dodatečné rozepření při šroubování vrutu ještě zvyšuje únosnost, pokud to stavební materiál dovolí. Ostrý samořezný závit vytvoří perfektní tvarový zámek bez zbytečného oslabení stavebního materiálu, což vede k vyšší únosnosti a vyšší míře bezpečnosti. Pojistky proti protočení stabilizují hmoždinku v otvoru a zabraňují případnému uvolnění hmoždinky. Červená, měkčí část plastového těla zajišťuje dodatečné rozepření hmoždinky ve správné míře a ve správný čas.
Hmoždinka se osazuje pomocí šroubováku, ale lépe pomocí akušroubováku se šroubovacím nástavcem PZ2, což opět urychluje montáž, protože vrut doporučené velikosti má stejnou drážku a není nutné vyměňovat nástroj. Síla, kterou je nutné vyvinou při dotáhnutí hmoždinky, ve vás zanechá pocit z dobře odvedené práce a bezpečně upevněného předmětu. Kovový vrtací hrot má vyšší tepelnou odolnost a nehrozí jeho selhání ani při osazování do zdvojených sádrokartonových příček, ani při montáži do tvrdších materiálů, např. lehčených cementovláknitých desek.
Hmoždinka DUOBLADE je dlouhá 44 mm včetně kovového samořezného hrotu, bez něj měří jen 29 mm. Kovový hrot během zašroubování vrutu vypadne. Když uslyšíte jeho cinknutí, vše je v pořádku. I když hrot při montáži vypadne a hmoždinka je pak kratší, pro pohodlnou a bezproblémovou montáž by dutina za sádrokartonem měla mít alespoň 50 mm. Kotevní hloubka hmoždinky je 9,5 mm a únosnost se pohybuje mezi 8 a 34 kg, podle tloušťky a typu stavebního materiálu. Do hmoždinky můžete zašroubovat vrut do dřeva o průměru 4 - 5 mm anebo, pokud ho máte po ruce, šroub do plechu v průměru 4 - 5 mm nebo skobu či hák se závitem.
Hmoždinka do sádrokartonu fischer DUOBLADE
Správná volba do sádrokartonu: samovrtný a samocentrovací kovový hrot hmoždinky DUOBLADE zajišťuje rychlou, snadnou a především přesnou montáž. DUOBLADE vám při montáži nikdy neuhne z požadovaného umístění.
fischer Duoblade  image
Kovový hrot si připraví cestu plastové části hmoždinky v jakémkoliv deskovém materiálu na bázi sádrokartonu či lehčených cementovláknitých desek. Ostrý samořezný závit hmoždinky vytvoří perfektní tvarový zámek a dodatečná expanze zvyšuje únosnost a úroveň bezpečnosti.
sc93-delivery-1