fischer Rámová hmoždinka SXRL

Všestranná kotva s variabilní kotevní hloubkou.

Výhody na první pohled

 • Rámová hmoždinka fischer SXRL je nejuniverzálnější plastová kotva v našem sortimentu. Výtečná únosnost téměř ve všech stavebních materiálech, tři kotevní hloubky, vyráběna v průměrech 8, 10 a 14 mm a celková délka kotvy až 360 mm - sečteno podtrženo: nedozírná šíře možných aplikací.
 • Kotevní hloubku konkrétní aplikace předepisuje Evropské technické posouzení (ETA), které obsahuje všechny běžné stavební materiály. 
  SXRL 8 a 10 využívají kotevní hloubky 50, 70 a 90 mm, SXRL 14 může být zakotvena v hloubce 70 nebo 90 mm.

 

Přejít k SXRL

Popis 

 1. Dlouhá rozpěrná zóna v sobě kombinuje tři kotevní hloubky a dělá z hmožinkdy SXRL nejuniverzálnější plastovou hmoždinku v našem sortimentu a ten pravý kotevní prvek pro dlouhou řadu aplikací.
 2. Dlouhá žebra po stranách vnějšího pláště zabraňují hmoždince v protočení v otvoru. Zaručena je bezproblémová montáž i při vyšších kotevních hloubkách. 
 3. Díky speciální geometrii těla kotvy se napětí rovnoměrně roznese ve stavebním materiálu, a tak má SXRL lepší výkon a vyšší bezpečnost v běžných stavebních materiálech. 
 4. Kotevní hloubka 50 mm: platí pro SXRL 8 a SXRL 10 v betonu, plných a děrovaných materiálech.
 5. Kotevní hloubka 70 mm: platí pro všechny stavební materiály - od betonu, přes plné a děrované zdivo až po pórobetonové tvárnice. 
 6. Kotevní hloubka 90 mm: platí pro SXRL 8 a SXRL 14 v děrovaném zdivu a pórobetonu, pro SXRL 10 jen v pórobetonu. 
 7. Verze FUS (se šestihrannou hlavou, nalisovanou podložkou a širokým límcem) se perfektně hodí pro kotvení kovových konstrukcí. Oddělení šroubu a profilu účinně zabraňuje kontaktní korozi.

Princip funkce

V dutinových stavebních materiálech vnášejí obě rozpěrné zóny napětí šetrně do stavebního materiálu. Druhá zóna je citlivější vůči vnitřním přepážkám, a tak i ony pomáhají přenášet zatížení.
V pórobetonu a plných stavebních materiálech se obě zóny spojí v jeden dlouhý rozpěrný prvek, který zatížení přenese rovnoměně do stavební konstrukce.

Aplikace

Nosné konstrukce odvětraných fasád
Vnitřní vybavení
Tesařské konstrukce
sc93-delivery-1