Změna značení výrobků

Názvy kotev a kotevních šroubů z nerezové oceli se nepatrně upraví 

Harmonizace

V nejbližší době začneme označovat své výrobky z nerezové oceli tak, aby bylo snadné je na základě jejich jména zařadit do třídy korozní odolnosti podle EN 1993-1-4 (EC3).

Třída korozní odolnosti CRC III

Výrobky z nerezové oceli, která spadá do třídy korozní odolnosti CRC III, budou značeny písmenem R (Resistant). Výrobky z ocelí z CRC III lze použít ve vnitřních suchých prostorech, ve vnějším prostředí na větru a dešti (i v průmyslových a přímořských oblastech) a v trvale vlhkých vnitřních prostorech..

Příklad - svorníková kotva FAZ II:

Obj. č. 501403 FAZ II 10/10 A4 → Obj.č. 501403 FAZ II 10/10 R

Třída korozní odolnosti CRC V

Výrobky z nerezové oceli, které spadají do třídy korozní odolnosti CRC V, budou značeny písmeny HCR (High Corrosion Resistant). Oceli z třídy CRC V poskytují vyšší odolnost než oceli třídy CRC III a používají se do prostředí s koncentrovanými agresivními vlivy (např. stálé nebo střídající se omývání mořskou vodou, v atmosféře s chlórovými výpary vnitřních plaveckých bazénů nebo vnitřní provozy chemických závodů).

Příklad - svorníková kotva:

Obj.č. 501430 FAZ II 10/10 C → Obj.č. 501430 FAZ II 10/10 HCR

Všechny informace na jednou místě

Nabízíme vám ke stažení stručný leták se všemi klíčovými informacemi.

Stáhnout leták

Kterých výrobků se změna dotkne?

Změna názvosloví ovlivní všechny výrobky z nerezové oceli ze sortimentu kotevní techniky, a to počínaje 7/2020 přibližně v tomto pořadí:
Svorníkové kotvy FAZ II, FBN II, FH II, FZA a dále kotevní šrouby FIS A a RG M a konečně kotevní pouzdro s vnitřním závitem RG M I.
Technické údaje, objednací kódy, certifikáty a Prohlášení o vlastnostech, únosnosti - to vše zůstává stejné včetně kvality a spolehlivosti, na jaké jste u výrobků fischer zvyklí.

sc93-delivery-1