ETICS

Talířové hmoždinky jsou nedílnou součástí zateplování starých domů i novostaveb. K prodeji talířových hmoždinek poskytujeme doprovodné služby, bez kterých se úspěšný projekt těžko obejde - tahové zkoušky, poradenství při výběru hmoždinky, doporučený postup montáže, výpočty okrajových zón a stanovení minimálního počtu hmoždinek. V oblasti ETICS úzce spolupracujeme s Cechem pro zateplování budov a veškeré poznatky a nápady s nimi konzultujeme. Jako náš obchodní partner nebo spotřebitel našich talířovek můžete mít přístup do online aplikace ETICALC, pomocí které stanovíte okrajové zóny počty hmoždinek v těchto zónách.

Upevňovací systémy pro vnější zateplení budov.

Návrh počtu hmoždinek

Online kalkulátor ETICALC pro návrh počtu talířových hmoždinek a okrajových zón podle ČSN 73 2902:2011

Vstup do ETICALC

Žádost o přístup do ETICALC

Stanovení délky hmoždinky

Jednoduchou pomůckou (XLS soubor) rychle a spolehlivě stanovíte nezbytnou délku talířové hmoždinky s přihlédnutím k tloušťce izolantu, staré omítky apod.

Soubor si uložíte do svého počítače kliknutím na tento odkaz.


Výtažná zkouška

Výtažná zkouška na místě stavby pro ověření únosnosti je stejně jako poradenství zdarma za předpokladu, že se na stavbě použijí hmoždinky fischer. Náš technik se s Vámi spojí v nejkratším možném termínu, vyplníte-li tuto

Zadání výtažné zkoušky


Katalog

Na našich stránkách se v sekci Kotvení izolací dozvíte vše o výrobcích, které se věnují upevňování tepelně izolačních materiálů. Klikněte na následující odkaz, chcete-li si uložit do svého počítače nebo telefonu

Katalog talířových hmoždinek v PDF


Co je ETICS?

Vnější Tepelně Izolační Kompozitní Systém je soubor materiálů, které po upevnění na stavební konstrukci v konkrétní skladbě zvyšují její estetickou hodnotu, zlepšují tepelně technické vlastnosti obálky budovy a prodlužují životnost stavby samotné.

Nezbytné vlastnosti jednotlivých prvků systému i systému jako celku v ČR upravují normy, na jejichž znění se často podílí Cech pro zateplování budov.

Výrobky fischer určené k upevňování ETICS splňují mezinárodně harmonizované požadavky na vlastnosti kotev, zejména pak požadavky na jejich bodový prostup tepla.

Výhody fischer výrobků

  • Kompletní servis z jednoho místa
  • Minimální tepelné ztráty díky výjimečné konstrukci fischer výrobků.
  • Nižší emise CO2 díky nižším tepelným ztrátám.
  • Zdravější vnitřní prostředí. Vyšší teplota vnitřního povrchu stěn předchází kondenzaci vodních par a vzniků plísní a hub.
  • Výtečný poměr cena / výkon. Dbáte-li na hospodárnost, vysoký výkon a přitom výjimečnou spolehlivost, hledáte výrobky fischer.

Moderní zateplovací systémy s keramickým a kamenným povrchem

Technické i estetické nároky na tepelně izolační systémy se zvyšují, protože se při výstavbě i rekonstrukci používají čím dál víc. S důležitostí ETICS se zvyšuje i úsilí výrobců o zlepšování jejich systémů. V dnešní době se nezřídka jedná "pouze" o výměnu nebo obnovu povrchu zateplovací vrstvy. Systémy ETICS se dnes schvalují s keramickým nebo kamenným obkladovým páskem, což zjevně vede k vyššímu zatížení a tím pádem k vyšším nárokům na kotvy. 

Kotvení přes perlinku

Pokud se hmoždinky kotví přes perlinku, je nutné, aby měla tenký dřík, aby nedošlo k poškození struktury síťoviny ani k jejímu zatlačení proti izolantu. Protože je zatížení od keramiky a kamene roznášené rovnoměrně přes druhou vrstvu perlinky a stěrky, 60 mm talíř kotev je dostatečný. Vzdálenost kotev (a) je výsledkem: (n = počet hmoždinek na čtverečný metr).

Kotva VBS-M pro restauraci dvojvrstvých obvodových zdí

Pokud je nutné zvýšit stabilitu konstrukce kvůli nedostatečnému kotvení v minulosti nebo kvůli poškození korozí, je tady mechanická kotva fischer FBS-M. S její pomocí lze vnější vrstvě zdiva rychle a hospodárně vrátit stabilitu a bezpečnost. 

Výrobek schválený k aplikaci do cihly i do ložné spáry se vyznačuje spolehlivostí a vysokou úrovní bezpečnosti. Kotva se aplikuje průvlečnou montáží skrz pohledovou vrstvu do nosné zdi. V obou vrstvách působí samostatná rozpěrná část dlouhého pláště hmoždinky, kovový rozpěrný prvek pak zaručuje stabilitu konstrukce.

Online pomůcka pro navrhování talířových hmoždinek ETICALC vypočítá na základě vložených informací nezbytný počet kotev a rozměry okrajových zón. Výpočet je založen na ČSN 73 2902:2011.
K výpočtu budete potřebovat tyto informace:

- rozměry objektu a jeho umístění v rámci větrných zón
- vlastnosti tepelného izolantu
- typ kotvy případně protokol o provedení tahové zkoušky

Na stránkách Cechu pro zateplování budov (CZB) je k dispozici volně dostupná verze ETICALC, kterou můžete bez registrace využít k orientačnímu stanovení počtu hmoždinek od všech výrobců, kteří jsou členy CZB. 

Pro stanovení počtu hmoždinek značky fischer použijte modifikovanou verzi kalkulátoru. Tato verze je dostupná pouze po přihlášení uživatelským jménem a heslem, které Vám vytvoříme na základě Vaší žádosti. Výhodou firemní verze je možnost vytvoření Protokolu (PDF), jeho odeslání na email uživatele nebo uložení do počítače.

 

Pokud máte zájem o přístup do online návrhové aplikace ETICALC, prosím odešlete nám zprávu prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Vyplňte povinná pole označená hvězdičkou a místo „Obecný dotaz“ zvolte „Žádost o přístup do ETICALC“. Co nejdříve Vám založíme uživatelský účet a přístupové údaje pošleme na e-mailovou adresu, kterou vyplníte v kontaktním formuláři.

Vaše kontaktní údaje

Vyberte typ dotazu

*Povinná poleFilip Fránek

Máte dotaz? Nejkratší cesta k odpovědi je zavolat nám.
fischer international s.r.o.
Průmyslová 1833
250 01 Brandýs nad Labem
sc93-delivery-1