Hmoždinka pro závitové tyče FGD

Hospodárná natloukací hmoždinka - rychlé a snadné upevnění závitových kolíků

fischer RODFORCE FGD hmoždinka pro závitové tyče

Nová hmoždinka od fischera s označením FGD představuje snadný a rychlý způsob, jak upevnit pod strop lehké zavěšené podhledy, jednotlivé trubky, kabely i lehké kabelové žlaby nebo plastové či měděné trubky a kabely s objímkami upevnit na stěnu. Hmoždinka je vhodná do železobetonu i do dutinového předepjatého panelu, (např. Spirol) kde spolehlivě unese 31 - 36 kilogramů (součinitel bezpečnosti 5). FGD lze také použít do plného neomítnutého zdiva, kde bezpečně ukotví zátěž 19 - 33 kilo.

FGD lze snadno a rychle namontovat několika údery kladivem. V porovnání s tradičním způsobem upevnění, kdy přichází ke slovu kombišroub a hmoždinka, je osazení FGD mnohonásobně rychlejší jednodušší a není při něm zapotřebí žádného speciálního přípravku či nástroje.

Prospekt k hmoždince fischer RODFORCE FGD v pdf ke stažení zde.

Závitová tyč je jeden z vůbec nejpoužívanějších upevňovacích prvků. Používá se k upevnění podhledů, jednotlivých trubek a potrubí, instalací sanitárního vybavení a prvků topenářských soustav, upevnění kabelových objímek, konzol a montážních profilů. A právě FGD je ideální hmoždinka pro závitovou tyč nebo závitový kolík. Díky nové vnitřní geometrii hmoždinky a zvlášť navrženému tvaru vnějšího pláště ji lze aplikovat několika prostými údery obyčejného kladiva.

Upevnění stoupaček

Upevnění stoupaček

Hmoždinku najdete v našem online katalogu zde.

Zavěšení potrubí na železobetonový strop

Zavěšení jednotlivých trubek

Upevnění prvků vodoinstalace a elektrozařízení

Upevnění prvků vodo-topo a elektroinstalací

fischer FGD malá hloubka kotvení 35 mm

Hmoždinka je dlouhá pouhých 35 mm a tak předchází riziku kontaktu s betonářskou výztuží a nosná funkce železobetonových prvků nebo předepjatých dutinových desek tedy není ohrožena. Kontrola správné montáže hmoždinky je neuvěřitelně jednoduchá - stačí ověřit, zda hmoždinka svým širokým límcem zcela dosedá k povrchu kotevního podkladu.

MONTÁŽ

Hmoždinku fischer FGD lze aplikovat dvěma způsoby:

1) do vyvrtaného otvoru se osadí hmoždinka, do níž se poté zatluče závitový kolík a vše je připraveno k upevnění objímky;


2) závitový kolík se předem zasune do hmoždinky a připravený set se zatluče do vyvrtaného otvoru; pak už stačí jen našroubovat objímku.

Dno hmoždinky plní funkci dorazu a tak je při liniovém upevnění, např. při zavěšení potrubí, zaručena stejná vzdálenost trubky od povrchu kotevního podkladu. Při běžné aplikaci se může stát, že je nutné kolík zatlouci do otvoru hlouběji. Pokud je otvor hlubší než je délka hmoždinky, je možné silnějším úderem dno hmoždinky prorazit a hloubku osazení závitového kolíku upravit podle potřeby.

Díky malé délce hmoždinky je možné zkrátit dobu vrtání, což jednak spoří čas a námahu montéra a jednak snižuje opotřebení vrtáku. Výhody hmoždinky pro závitové tyče RODFORCE FGD jsou zjevné na první pohled a dobrý montér jich dokáže využít ke svému prospěchu.

Hmoždinka fischer RODFORCE FGD hlubší osazení