fischer DUO family je výrobkem roku 2017

V rámci soutěže "Výrobek roku" volila odborná porota složená ze zástupců časopisu "Baumarktmanager" a ekologicky orientované organizace "markt in GRÜN" nejlepší produkty v kategorii "Stavba, bydlení a zahrada" pro rok 2017. A hádejte, kdo obsadil první místo! Byly to hmoždinky od fischera příslušné do skupiny "DUO-family".

Skupinu výrobků fischer DUO family, příslušnou nové sérii DUOline, zastupuje zatím sklopná hmoždinka do dutinfischer DUOTEC a inteligentní hmoždinka DUPOWER, která v sobě kombinuje dva různorodé materiály a tři principy fungování. Buď se klasickým způsobem rozpíná nebo se uzluje nebo se složí. Ten nejlepší způsob si hmoždinka vybere sama podle toho, do jakého stavebního materiálu je osazena. Porota ocenila, jakou měrou přispěl výrobek k určení nových trendů a stupeň inovace, který představuje v porovnání s konvenčními hmoždinkami. Dále vyzdvihla prezentaci výrobku v trhu, na místě prodeje.

Letos porota posuzovala 86 různých stavebních a zahradnických výrobků. Hodnotící kritéria byla inovace, celkový prodej, užitná hodnota, cena výrobku a jeho stálost. Při jednání za zavřenými dveřmi pak byly v každé kategorii stanoveni vítězové.

Členové poroty reprezentovali jak odborné oborové vědomosti, tak názor spotřebitele. Jejími členy byli:

Dr. Peter O. Wüst, ředitel svazu obchodníků DIY
Christian Meyer, redaktor spotřebitelského časopisu "Muž sám sebou"
Dr. Arnd Zschiesche, ředitel "Kanceláře pro rozvoj značky"
Stefan Müller, senior strategic account development manažer společnosti Ebay
a konečně
Michael Marr, hlavní nákupčí řetězce Toom Baumarkt